On mi się oświadczył… Co teraz?

Kobiety takie są. Najpierw marzą o wspaniałym mężczyźnie, dla którego zawsze będą na pierwszym miejscu, którego będą kochać i będą czuły się kochane każdego dnia. Gdy już znajdą taką miłość zaczynają iść dalej, marzą o wspólnej przyszłości, zastanawiają się jaką będą miały sukienkę w dniu ślubu, ile będą miały dzieci z tym mężczyzną itp. Przecież nikt nie powiedział, że do takich decyzji trzeba mieć pierścionek! 🙂

 

W końcu przychodzi ta chwila, mężczyzna się oświadcza i wtedy właśnie się zaczyna… Telefony do znajomych, informowanie rodziny, a jak to się stało, kiedy co i jak. Gdy emocje trochę opadną (na co czekać, już na drugi dzień) kobiety szukają inspiracji, miejsc, zastanawiają się jak zorganizować wesele. Za co zabrać się jako pierwsze, jak wszystko rozplanować, od czego zacząć? On mi się oświadczył… Co teraz?

 

Postanowiłam trochę pomóc 🙂

 

Otóż pierwszą istotną rzeczą jest data ślubu, można sugerować się ulubioną porą roku, rocznicą czy innym ważnym dla nas wydarzeniem o czym już kiedyś pisałam. Jak wybrać termin uroczystości? Jeśli nie mamy konkretnych preferencji można uzależnić wybór od sali weselnej, o której marzymy. Wtedy dostosowujemy się do obiektu weselnego i bierzemy termin, który akurat został. Tak, są takie sale, które mają praktycznie całkowite obłożenie jak chodzi o sezon weselny nawet dwa lata do przodu. Osoby organizujące wesele w czasie od listopada do marca mają zdecydowanie mniej zmartwień 🙂

Następne kroki, które trzeba podjąć to wybrać fotografa, kamerzystę i zespół. Rynek jest ogromny. Można przebierać, wybierać, zastanawiać się miesiąc i nic nie wybrać. Zdjęcia i film są piękną pamiątką na lata także polecam jednak się zdecydować. Z kolei zespół weselny lub DJ mają ogromne znaczenie jak chodzi o przebieg wesela, o to czy goście będą się dobrze i chętnie bawić i czy zabawa będzie faktycznie „do białego rana”. Fotograf, kamerzysta i muzycy również mogą być głównym czynnikiem decydującym o terminie wesela.

 

Podsumowując: należy ustalić priorytet i na jego podstawie zdecydować się na termin wesela.

 

Kolejny krok to dekoracje florystyczne. Warto zwrócić uwagę przy wyborze obiektu weselnego na to czy dane miejsce ma w swoim pakiecie dekoracje florystyczne, albo po prostu współpracującą z nimi florystkę. Jeśli dekoracje, które ta osoba bądź obiekt podobają się Parze Młodej ten element przygotowań znika 🙂 Podobnie jest z wiejskim i słodkim stołem. Jednak często jest tak, że Pary Młode wolą znaleźć kogoś z zewnątrz i wybrać to co im się w 100 % podoba. To kolejne kilka godzin dodatkowej pracy.

W przypadku ślubów kościelnych warto już na początku organizacji wesela zorientować się jakie terminy obowiązują Narzeczonych, zapisać je sobie, albo ustawić przypomnienie, tak żeby nie zapomnieć i niepotrzebnie się nie denerwować. To samo dotyczy spraw urzędowych.

Tematem sukni ślubnej należy się zainteresować najwcześniej pół roku przed ślubem. Do większości salonów ślubnych szczególnie tych najbardziej popularnych należy umawiać się na konkretną godzinę. Często też Panie w salonach dają do przymierzenia 3 wybrane sukienki i tyle. Oczywiście nie jest to regułą, ale warto wcześniej się zorientować. 🙂 Najlepiej poświęcić 1 dzień i zrobić rundkę po umówionych wcześniej na konkretną godzinę salonach. Nie należy zapominać o makijażu i fryzurze, które są równie ważne. Jeśli jest ktoś z polecenia warto od razu zarezerwować termin, nawet rok czy 1,5 roku przed ślubem, żeby uniknąć paniki po źle wykonanym makijażu albo fryzurze próbnej.

Kolejną kwestią są zaproszenia ślubne. Zwykle daje się je 2-3 miesiące przed ślubem. Jest to oficjalne zaproszenie, bo przecież większość przyszłych gości dawno już zna termin i wie o Waszym weselu. Kiedy zamówić zaproszenia? Kwestia indywidualna. Czas doręczenia zaproszeń nie powinien przekroczyć miesiąca także odpowiednia pora to 4 miesiące przed ślubem. Niezwykle ważne jest to, żeby dokładnie sprawdzić i przeczytać wersję do zatwierdzenia najlepiej w dużym powiększeniu. Czy nie ma literówek, czy są spacje… Po zatwierdzeniu wersji do druku firma nie uwzględni reklamacji jeśli Para Młoda dopiero wtedy zobaczy błąd.

Pary Młode mają do dyspozycji również cały wachlarz atrakcji weselnych i dodatków takich fotobudka, fotolustro, drink bar, barista, animatorzy dla dzieci, fajerwerki, zimne ognie, balony LED… Oprócz tego dodatki takie jak winietki, menu, prezenty dla gości, zawieszki na alkohol, auto do ślubu… Wybór jest ogromny. Wymieniłam tylko niektóre z możliwości.

 

Pamiętajcie. Im więcej spraw załatwicie wcześniej tym spokojniejsze będą Wasze przedślubne miesiące 🙂

 

Zachęcam do przeczytania moich pozostałych wpisów na blogu 🙂

 

 

Motyw przewodni wesela

Kiedy Para Młoda powinna się zobaczyć w dniu ślubu?

5 powodów, dla których warto zatrudnić Wedding Plannera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *