Na czym polega KOORDYNACJA DNIA ŚLUBU?

 

 

Ostatnio zadano mi pytanie w stylu „na czym polega koordynacja dnia ślubu, co wtedy robisz?”. Myślę, że warto rozwiać wszelkie wątpliwości, a przede wszystkim zapoznać Was ze specyfiką tej usługi.

 

Koordynacja dnia ślubu jest usługą, w ramach której Para Młoda otrzymuje wsparcie i opiekę konsultanta ślubnego:

 przed ceremonią zaślubin (ok. 2 tygodni wcześniej),

  przed ceremonią zaślubin (w dniu ślubu),

  w trakcie ceremonii,

                         w trakcie trwania przyjęcia weselnego.

 

Tydzień przed uroczystością Młoda Para otrzymuje od konsultanta SCENARIUSZ DNIA ŚLUBU, w którym uwzględnia się każdy, nawet najdrobniejszy element tego dnia. Są to na przykład przygotowanie Panny Młodej, przygotowanie Pana Młodego, transport gości, błogosławieństwo, ceremonia zaślubin, obiad, pierwszy taniec, posiłek, tort, oczepiny. Oczywiście scenariusz jest całkowicie dostosowany do potrzeb Pary Młodej, wcześniej omówiony i dopracowany. Konsultant musi znać również wszystkich podwykonawców, z którymi tego dnia będzie współpracował. To właśnie z nimi będzie dbał o komfort Pary Młodej i jej weselnych gości.

 

Rolą Wedding Plannera w dniu ślubu Pary Młodej jest dopilnowanie WSZYSTKICH spraw organizacyjnych, zadbanie o o terminowość wydarzeń, rozwiązywanie aktualnych problemów. Obecność konsultanta GWARANTUJE Parze 100 % radości czerpanej ze swojego święta bez zmartwień, odpowiadania na techniczne zapytania gości czy innych osób obsługujących ich wesele. Od tego jest konsultant, który ma rozwiązać wszystkie problemy i „pilnować czasu” w niezauważony przez nikogo sposób.

 

Wyobraźcie sobie. Planujecie od kilkunastu miesięcy ślub i przyjęcie weselne. Wybieracie podwykonawców, zapraszacie gości, dopinacie wszystko na ostatni guzik. Im bliżej TEGO dnia tym poziom stresu związany z przyjęciem jest większy… Wręcz narasta z każdym dniem. Zastanawiacie się czy wystrój będzie idealny, czy kwiaty będą świeże i piękne, czy ludzie będą się dobrze bawić przy wybranym przez Was zespole / DJ, czy serwowane posiłki będą ciepłe i smaczne, czy nie wydarzy się nic co zepsułoby gościom, a przede wszystkim WAM zabawę…

 

Tyle zmartwień, stresów i wątpliwości, a przecież to ma być WASZE święto, to WY macie z sentymentem je wspominać i to WY jesteście tej nocy NAJWAŻNIEJSI 🙂 Zastanówcie się czy nie warto zadbać o swój spokój, wyciszenie i stworzyć piękne wspomnienia w gronie rodziny i znajomych!

 

Osobiście uważam, że tak wyjątkowy dzień jakim jest dzień ślubu zasługuje na specjalne względy. Techniczne rzeczy powinny zejść na dalszy plan, a Para Młoda powinna cieszyć się sobą i swoim świętem. 🙂

 

Piękna wizja, prawda?

Jeśli spodobał Ci się mój wpis serdecznie zapraszam do zapoznania się z pozostałymi notkami na moim blogu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu za pośrednictwem formularza.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Kiedy Para Młoda powinna się zobaczyć w dniu ślubu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *