Motyw przewodni wesela

 

Jaki będzie motyw przewodni wesela… To zwykle decyzja, którą Para Młoda podejmuje mając już zarezerwowaną salę, ponieważ wtedy już wie na jakiego typu dekoracje może sobie pozwolić. Wiadomo, można wybierać salę mając już w głowie konkretną wizję przyjęcia (wesele w stodole, wesele w spichlerzu czy eleganckie wesele w pałacu). Ile par tyle wizji. Każdy ma swoją wizję idealnego wesela 🙂

 

Załóżmy jednak, że kompletnie nie mamy pomysłu na swoje wesele. Czym wtedy się kierować? Poniżej przedstawiam kilka rad, które mam nadzieję będą pomocne.

 

  1. Zdecydować się na styl wesela. Czy chcemy aby nasze przyjęcie było glamour – eleganckie i wykwintne czy może wolimy styl rustykalny – swobodny i romantyczny, a może ślub i wesele w plenerze? Ważne jest by zdecydować się się na styl na początku przygotowań, tak aby zachować spójną całość przyjęcia. W późniejszych etapach przygotowań wybór sukni ślubnej, garnituru, zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego wcześniej stylu wesela.
    zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego wcześniej stylu wesela. 
  2. Pora roku. Należy pamiętać, że dostępność kwiatów w ciągu roku jest zmienna. Jeśli marzą się nam konkretne kwiaty i nie wyobrażamy sobie przyjęcia bez nich należy zorientować się o jakiej porze roku kwitną i właśnie wtedy zorganizować przyjęcie. To samo dotyczy owoców, które niewątpliwie mogą stać się świetną ozdobą (kilka z dowodów poniżej).zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego ,wcześniej stylu wesela.Nie ulega wątpliwości że sezonowe kwiaty, owoce i warzywawcześniej stylu wesela.Nie ulega wątpliwościwcześnie


    Nie ulega wątpliwości, że sezonowe kwiaty, owoce i warzywa mogą być dobrym motywem przewodnim 🙂
    zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego wcześniej stylu wesela. 

  3. Kolor przewodni, a może konkretny motyw? W przypadku koloru sytuacja wydaje się być prosta, należy wybrać sobie kolory (najlepiej 2, maksymalnie 3). Nie należy przesadzać, co za dużo to niezdrowo. 🙂 Ważne jest, żeby kolory ze sobą współgrały i pasowały do siebie. Kiedy mamy kolory, na tej podstawie wybieramy kwiaty i porę roku, w której będziemy w stanie je zdobyć. Konkretnym motywem wesela może być ukochane miejsce, ulubiony film, piosenka, wspólne wspomnienie… co tylko chcecie 🙂 Motyw marynarski dla osób kochających morze, motyw leśny dla osób kochających przyrodę, spokój i ciszę, motyw góralski dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez górskich wędrówek, motyw podróży dla podróżników, czy filmowa/bajkowa sceneria dla kinomaniaków.
    zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego wcześniej stylu wesela. 
  4. Mając już wybrany motyw przewodni wesela należy również zadbać o atrakcje, które będą z nim spójne. Nie wszystko będzie pasować do stylu imprezy. W tym przypadku liczy się umiar, bo czasami im mniej tym lepiej.
    zaproszeń, papeterii i wszystkich dodatków zwykle jest uzależniony od ustalonego wcześniej stylu wesela. 
  5. Złota zasada, czasami im mniej tym lepiej. Z motywem przewodnim trzeba postępować bardzo ostrożnie. Kiedy przesadzimy z ilością barw na sali weselnej można się spodziewać, że goście dostaną oczopląsu. Przesyt „wszystkiego” nie sprawi, że będą się lepiej bawić na przyjęciu i nie ulepszy wspomnień po uroczystości.

 

Zachęcam do zapoznania się z pozostałymi wpisami na moim blogu! Oto kilka z nich:

Na czym polega koordynacja dnia ślubu?

Kiedy Para Młoda powinna się zobaczyć w dniu ślubu?

Jak wybrać termin uroczystości?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *