Kiedy Para Młoda powinna się zobaczyć w dniu ślubu?

 

 

W wielkim skrócie zgodnie z tradycją Pan Młody ze swojego domu przyjeżdża do domu Panny Młodej i tam rodzice obojga błogosławią Parę. Następnie Młodzi wspólnie jadą do Kościoła / USC i tam razem wchodzą do kościoła. Jeśli nie wspólnie to ojciec Panny Młodej prowadzi córkę do ołtarza i „przekazuje” przyszłemu mężowi.

 

Obecnie odbiega się od tego schematu. Coraz częściej Pary wybierają inne możliwości.

 

Na przykład Panny Młode pragną wywrzeć ogromne wrażenie, chcą by ich przyszli mężowie zobaczyli je dopiero przed ołtarzem ten jeden jedyny raz w JEDYNYM I NIEPOWTARZALNYM WYDANIU. Wtedy Młodzi przyjeżdżają osobno na miejsce Ceremonii. Niewątpliwie ta możliwość sprzyja świetnym i wzruszającym ujęciom. Fotograf i kamerzysta mają szerokie pole do popisu 🙂 Błogosławieństwo Rodziców może przecież odbyć się bezpośrednio przed Ceremonią w kościele, można też z niego zrezygnować całkowicie. Wszystko zależy od preferencji. Znika problem przygotowywania domu, ozdabiania go, sprzątania – jedno zmartwienie mniej…

 

Zdarza się też, że Pary wybierają pokoje hotelowe / pokoje w obiektach weselnych / pokoje w miejscu gdzie będą nocowali Goście weselni i tam przygotowują się do swojego ślubu. Jest to na pewno praktyczna opcja jeśli chodzi o kwestie organizacyjne. Fotograf, kamerzysta i inni zaangażowani mają ułatwione zadanie. Oprócz tego wybór tej opcji, w moim odczuciu, gwarantuje spójność wizualną filmu weselnego. Mam tutaj na myśli trailer weselny. Oczywiście Pary Młode korzystające z tej możliwości również mogą jechać na Ceremonię wspólnie lub osobno. Wedle uznania.

 

Pozostaje też standardowa, dobrze wszystkim znana opcja – zgodna z tradycją.

 

Dokonanie wyboru pozostawmy pod indywidualną rozwagę 🙂

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i jednocześnie chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy Wedding Plannera zachęcam do zapoznania się z artykułem„5 powodów dla których warto zatrudnić Wedding Plannera”.

Zachęcam również do zapoznania się z wpisem Na czym polega koordynacja dnia ślubu? Czasem warto sobie pomóc i zredukować poziom stresu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *