Jak wybrać termin uroczystości?!

 

To zwykle pierwsze pytanie, które zadają sobie świeżo upieczeni narzeczeni. Zdarza się, że jedna lub obie ze stron mają swój wymarzony termin/ miesiąc/ porę roku. Zapewne ten wybór jest spowodowany ważną dla Pary datą, okresem w życiu, rocznicą bądź innym wydarzeniem, które miało miejsce w przeszłości w wybranym czasie. Co zrobić gdy nie mamy punktu zaczepienia? Gdy Para nie ma sprecyzowanych wymagań lub nie może się zdecydować. Mam nadzieję, że takim właśnie osobom pomogę podjąć decyzję. 🙂

 

1. Zanim wybierzecie termin trzeba odpowiedzieć sobie na następujące pytania. Czy chcemy, aby nasza uroczystość odbyła się w sezonie weselnym tj. od kwietnia do października czy poza sezonem.

Plusem organizacji uroczystości w sezonie jest fakt, że są to cieplejsze miesiące. Nie ma reguły, bo ciężko jest przewidzieć przy rezerwacji terminu jaka pogoda będzie za kilka lub kilkanaście miesięcy, ale na pewno będzie cieplej i przyjemniej niż w miesiącach poza sezonem. Jeśli lubisz słońce, czasem nadmierne, nie chcesz przykrywać swojej sukni ślubnej innym, cieplejszym ubraniem, chcielibyście mieć ślub w „cieplejszej” scenerii i nie zależy Wam by jak najbardziej ograniczyć budżet to ślub w sezonie jest dla Was.

Z kolei plusem organizacji ślubu poza sezonem niewątpliwie jest niższa cena (szczególnie w obiektach weselnych), swobodniejszy wybór podwykonawców, którzy poza sezonem nie mają aż tylu zleceń, a co za tym idzie łatwiej jest zgrać termin swojego ślubu z wolnym terminem upatrzonego podwykonawcy. Tutaj z pogodą bywa różnie, ale wiadomo, że ślub w przyjemnym, zimowym słońcu lub karnawale również ma swój urok. Kto powiedział, że w sezonie weselnym w dniu naszego ślubu nie będzie deszczowo 🙂

 

Należy pamiętać o tym, że od kilku lat popularność zyskują śluby i wesela organizowane w piątek lub w niedzielę. W tych dniach na pewno łatwiej będzie znaleźć dogodny dla Was termin. Warto rozważyć również taką możliwość.

 

2. Czy w branym pod uwagę terminie goście weselni będą w stanie przyjechać. Wiadomo, że część zaproszonych osób z różnych przyczyn nie będzie mogła się pojawić w wybranym terminie, jednak trzeba zastanowić się ogólnie. Dotyczy to szczególnie narzeczonych, których goście pochodzą z różnych rejonów Polski bądź z zagranicy. Również Pary, które chcą aby ich ślub odbył się w sezonie wakacyjnym będą musiały stosunkowo wcześnie zaprosić gości, tak aby nie zaplanowali sobie urlopów w tym samym terminie.

 

3. A może macie pomysł na dekorację ślubną, kwiaty, którymi koniecznie chcielibyście udekorować salę? Wtedy należy zastanowić się nad porą roku, w którym te kwiaty są dostępne i będą idealnie symbolizowały daną porę roku. Oto kilka propozycji, które być może Was zainspirują i ułatwią wybór:

 

ŚLUB NA WIOSNĘ

 

Wiosną przyroda budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe, ludzie zaczynają częściej wychodzić z domów z uśmiechami na twarzach i wzrastającą chęcią do działania. Osobiście dla mnie jest to najpiękniejsza pora roku 🙂 Wchodząc w związek małżeński właśnie na wiosnę można już WSPÓLNIE korzystać z coraz dłuższych dni i coraz piękniejszej pogody.

 

 

ŚLUB W LECIE

 

Długie dni, ciepłe wieczory, wysokie prawdopodobieństwo pięknej pogody w dniu uroczystości. Niewątpliwie są to argumenty, dzięki którym ten okres cieszy się tak dużą popularnością wśród Par Młodych.

 

 

ŚLUB NA JESIEŃ

 

Przede wszystkim pięknie ubarwione liście na drzewach. Sesje ślubne w tym okresie wyglądają zjawiskowo. We wrześniu i w pierwszej połowie października również można liczyć na piękną pogodą i wysoką temperaturę.

 

 

 

ŚLUB W ZIMIE

 

Pary, które decydują się na ślub w miesiącu zimowym (najczęściej grudzień) liczą na płatki śniegu, lekki mróz i sesję zdjęciową w białym puchu. Piękną okazją do wstąpienia w związek małżeński są również Święta Bożego Narodzenia. Szczególnie w przypadku ślubu kościelnego można liczyć na niepowtarzalny klimat ceremonii. Z praktycznego punktu widzenia – znika problem dekorowania kościoła 🙂

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i jednocześnie chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy Wedding Plannera zachęcam do zapoznania się z artykułem „5 powodów dla których warto zatrudnić Wedding Plannera”.